E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21468
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi par ziedojumiem no ārzemēm

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Jūlija

Labdien! Ir jautājums par ziedojumiem fiziskām personām no ārzemēm (mērķis sakrāt naudu vairākiem personīgiem mērķiem, summa ir vairāk par 1425 eiro). Ir speciāls portāls, kur cilvēki ziedo/ saņem ziedojumus gan sabiedriskiem, gan personīgiem mērķiem (https://www.mightycause.com/fundraise/solutions). Jautājumi ir šādi. Pirmais, ja es organizēšu ziedojumu un saņemšu noteiktu naudas summu, vai man ir jāreģistrē to VID un vai man jāmaksā nodoklis?Ja atbilde ir jā, tad kā to var izdarīt? Otrais, ja tas ir ziedojums, kas ir saistīts ar personīgu iemeslu (nav medicīnisko pakalpojumu apmaksa utt.), vai man ir jāveic atskaite kādām valsts struktūrām, kur šī nauda būs iztērēta? (Ziedojumā uzreiz būs norādīts, kāds mērķis ir ziedojumam.) Trešais, interneta portāls, ko norādīju, nav Latvijas ziedojumu portāls, ar ko vajag rēķināties, ja būs saņemta naudas summa no ārvalstīm?

A
atbild:
19. novembrī, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Aktivitātes, kas vērstas uz noteiktu mērķu, kam nav peļņas gūšanas rakstura, sasniegšanu, atbilst biedrību vai nodibinājumu darbībai. Tādējādi, lai darbības, kas vērstas uz ziedojumu vākšanu un izlietošanu noteiktiem mērķiem, būtu caurskatāmas, kā arī juridiski korekti noformētas, tās būtu jāorganizē, reģistrējot biedrību vai nodibinājumu, reģistrējot to Uzņēmumu reģistrā.

Ja fiziskā persona saņem ziedojumu (dāvinājumu) tieši no citas ārvalsts fiziskās personas, tad saņemtais ziedojums (dāvinājums) ar iedzīvotāju ienākuma nodokli nav apliekams, ja no vienas konkrētās personas saņemtā ziedojuma (dāvinājuma) summa nepārsniedz 1425 eiro. Savukārt, ja saņemtā ziedojuma summa no citas ārvalsts fiziskās persona pārsniedz 1425 eiro, no starpības (ja tāda veidojas) iedzīvotāju ienākuma nodoklis jāmaksā Latvijā.

 Ja Latvijas rezidents, fiziska persona, ir saņēmis ziedojumu (dāvinājumu) no juridiskas personas ārzemēs, par saņemto ziedojumu (dāvinājumu) ir jāmaksā nodoklis Latvijā no visas saņemtās summas.

 Lai rezumējošā kārtībā samaksātu iedzīvotāju ienākuma nodokli Latvijā, ir jāiesniedz attiecīgā taksācijas gada ienākuma deklarāciju, vienlaikus pievienojot ārvalsts nodokļu administrācijas dokumentus, kas apliecina ārvalstīs gūtā ienākuma apmēru, veidu un samaksāto nodokli. Par ārzemēs gūtajiem ienākumiem ir jāaizpilda deklarācijas D2 veidlapa.

 Ja fiziskā persona saņem ziedojumu (dāvinājumu), kas ir saistīts ar personīgu iemeslu, nodokļu normatīvie akti neparedz iesniegt ziedojuma (dāvinājuma) saņēmējam  ziedotās (dāvinātās) summas izlietojuma pamatojumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 222 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU