Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapas apmaksa pēc uzteikuma

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Inese

Labdien! Ir darbnespējas lapa, kas izdota, esot darba tiesiskajās attiecībās. Bet darba tiesiskās attiecības tika izbeigtas, pamatojoties uz 100. panta piekto daļu. Šobrīd ir vēl spēkā esoša darbnespējas lapa. Cik ilgi ģimenes ārsts ir tiesīgs šo lapu pagarināt, ņemot vērā manu veselības stāvokli un nepieciešamos papildu izmeklējumus?

A
atbild:
27. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Slimības lapu B pēc darba attiecību izbeigšanas VSAA apmaksā 30 dienu periodā, ja persona ir saslimusi vēl darba attiecību laikā.

To nosaka likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu”13. panta ceturtā daļa: ja darba nespēja turpinās pēc darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusa zaudēšanas, slimības pabalstu par nepārtrauktu darba nespēju turpina izmaksāt 30 kalendārās dienas no dienas, kad persona zaudējusi darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu.