Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai bērna kopšanas atvaļinājuma laiks veido stāžu

J
jautā:
13. oktobrī, 2020
Valentīna

Labdien! No 2005. gada oficiāli strādāju, bet man ir 5 bērni. Vai laiks, kad atrados bērna kopšanas atvaļinājumā, man tiks ieskaitīts stāžā?

A
atbild:
19. oktobrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts sociāli apdrošina personas, kuras kopj bērnu vecumā līdz pusotram gadam un saņem pabalstus sakarā ar bērna kopšanu. Valsts apmaksātais apdrošināšanas periods veido apdrošināšanas stāžu (darbam pielīdzināto periodu).

No 1996. gada 1. janvāra apdrošināšanas stāžu apliecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) uzkrātie dati par veiktajām sociālās  apdrošināšanas iemaksām. Informāciju par savu reģistrēto apdrošināšanas stāžu var iegūt portālā www.latvija.lv, izmantojot VSAA e-pakalpojumu “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”.