Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Dzīvojamās mājas ekspluatācijas termiņš

J
jautā:
11. oktobrī, 2020
Anna

Labdien! Plānots pirkt dzīvokli, un ir vēlme noskaidrot ēkas kalpošanas termiņu, proti, kad beigsies ēkas ieteicamā drošā ekspluatācija. Kā tieši to ir iespējams izdarīt pirms dzīvokļa iegādes? Cik zinu, bankas nevēlas izsniegt hipotekāro kredītu, ja eksplutācijas termiņš iet uz beigām.

A
atbild:
16. oktobrī, 2020

Atbilde uz minēto jautājumu ir meklējama Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām” I un II pielikumā.

Šo noteikumu pielikumā Nr. 1 un Nr. 2 ir noteikts dzīvojamo māju iedalījums kapitalitātes grupās atbilstoši lietotajiem materiāliem, konstrukcijām un vidējam kalpošanas ilgumam, kā arī konstruktīvo elementu, apdares un inženierietaišu vidējais kalpošanas ilgums.