Darba līguma grozījumus var iniciēt darbinieks

J
jautā:
11. oktobrī, 2020
Jūlija

Labdien! Drīz jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Pirms BKA ieņēmu veikala vadītājas vietu. Tagad nevēlos ieņemt vadītājas amatu, vēlos strādāt par pārdevēju. Vai man ir tiesības prasīt darba devējam pārdevējas vietu tajā pašā veikalā, kur ieņēmu vadītājas amatu? Zināms, ka pārdevējas ir pilnā sastāvā. Uzņēmumam ir vairāki veikali pilsētā.

A
atbild:
27. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situācijas apraksts liecina par jūsu vēlmi pēc BKA lūgt darba devēju veikt grozījumus darba līgumā un vienoties par citiem nodarbinātības nosacījumiem.

Protams, tas nav aizliegts darbiniekam lūgt darba devēju pārskatīt noslēgtā darba līguma saturu.

Jums var ieteikt iesniegumā, kuru ne mazāk kā divas nedēļas iepriekš (vēlams pat ātrāk) sūtīsiet darba devējam par vēlmi atgriezties no BKA, ietvert savu lūgumu, pamatojoties uz Darba likuma 97. pantu, slēgt vienošanos par grozījumiem darba līgumā saistībā ar vēlmi būt nodarbinātai citā amatā.