Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai dāvinājumu no pusmāsas apliek ar nodokli

J
jautā:
09. oktobrī, 2020
Ginta

Pusmāsa kā fiziska persona vēlas man dāvināt naudu. Summa pārsniedz 1425 eiro. Vai par šādu darījumu jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis? Vai es pareizi saprotu, ka mani ar pusmāsu saista 3. pakāpes radniecība Civillikuma izpratnē un dāvinājums varētu būt ar nodokli neapliekams darījums, dāvana no tuva radinieka? Valsts ieņēmumu dienesta informācijā norādīts, ka saskaņā ar Civillikumu ar nodokli neapliek dāvanas, kas saņemtas no vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem, brāļiem, māsām, vecāku brāļiem vai māsām, brāļu un māsu bērniem. Pusmāsas un pusbrāļi skaidrojumā nav minēti. Paldies!

A
atbild:
23. oktobrī, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Dāvinājums no pusmāsas nav ar nodokli apliekams. Taču tas ir jāuzrāda gada ienākumu deklarācijā (nākamajā gadā, sākot no 1. marta) kā ar nodokli neapliekams ienākums, ja tā apmērs pārsniedz 10 000 eiro.