Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Cietušais kriminālprocesā savas tiesības realizē bez maksas

J
jautā:
09. oktobrī, 2020
Paula

Labdien! Vai man kā cietušajam krimināllietā ir jāapmaksā kaut kādi izdevumi saistībā ar tiesu, nodevas u. tml., ja tiek arī prasīta neliela kompensācija?

A
atbild:
13. oktobrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Kriminālprocesā, ja personai ir noteikts cietušā statuss, tā savas tiesības realizē bez maksas.

Cietušā vispārējās tiesības ir noteiktas Kriminālprocesa likuma 97., 97.1 ., 98., 99., 100., 101. pantā.

Savukārt par kompensācijas jautājumiem par cietušajam radīto kaitējumu var iepazīties Kriminālprocesa likuma 350., 351., 352., 353. pantā.