Lasīšanai: 1 minūte

Par laiku, kad vest bērnu uz bērnudārzu, jāvienojas ar tā vadītāju

J
jautā:
09. oktobrī, 2020
Olga

Rīts bērnudārziņā. Vai ir noteikts laiks, cikos no rīta ir jāatved bērns uz dārziņu, ja viņš paēd brokastis mājās, kopā ar ģimeni? Katru rītu es piedzīvoju spiedienu no skolotājas puses par to, ka bērns ir jāatved pirms brokastīm.

A
atbild:
30. oktobrī, 2020

Vispirms jāuzsver, ka bērnudārzs ir pirmsskolas izglītības iestāde, kuras mērķis ir īstenot izglītības programmu. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 533 “Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām” 1. pielikuma 8. punktu izglītības programmu īsteno atbilstoši izglītības iestādes nolikumam. Tādējādi par iespēju vest bērnu uz bērnudārzu pēc brokastu laika būtu jāvienojas ar iestādes vadību. Par izglītības iestādes darbu atbild iestādes vadītājs.