Lasīšanai: 1 minūte

Sprieduma izpildes izdevumu segšana

J
jautā:
07. oktobrī, 2020
Viktors

Labdien! Man bija uzlikts naudas sods par autostāvvietu. Es sodu samaksāju, bet ar kavējumu. Sods bija samaksāts 06.10.2020. Nākamajā dienā (07.07.2020) es pastā saņēmu paziņojumu no tiesu izpildītāja par pienākumu izpildīt nolēmumu. Apakšā skaidri rakstīts: ja es jau izpildīju savas saistības pirms paziņojuma SAŅEMŠANAS (tieši saņemšanas), tad man jāiesniedz tiesu izpildītājam šo darbību apstiprinoši dokumenti. Es visu uzrakstīju un skaidroju, bet tiesu izpildītājs atbildēja, ka neesmu atbrīvots no sprieduma izpildes izdevumiem, jo lieta reģistrēta 02.10.2020. Es saņēmu paziņojumu pēc soda naudas samaksas, vai man tiešam jāmaksā par tiesu izpildītāja izdevumiem? Iepriekš paldies par atbildi!

A
atbild:
08. oktobrī, 2020

Civilprocesa likuma 568. panta pirmā daļa nosaka: sprieduma izpilde notiek uz parādnieka rēķina. Pēc tam, kad izpildu dokuments iesniegts izpildei, sprieduma labprātīga izpilde vai sprieduma izpilde tieši piedzinējam neatbrīvo parādnieku no sprieduma izpildes izdevumu atlīdzināšanas.