Lasīšanai: 1 minūte

Ieraksta veikšana civilstāvokļa akta reģistros, ja nav dokumenta oriģināla

J
jautā:
06. oktobrī, 2020
Inita

Labdien! Man ir pieejama šķiršanās kopija, ieskaitot apostille, bet nav oriģināla, jo nav iespējas to atgūt. Kāpēc nevaru mainīt savu civilstāvokli šeit, Latvijā? Laulība noslēgta un šķirta Serbijā. Nav arī laulības apliecības oriģināla.

A
atbild:
05. novembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Apostille ir apliecinājums par dokumenta parakstītāja paraksta, zīmoga vai spiedoga īstumu un šīs personas tiesībspēju. Apostille aizvieto dokumentu legalizācijas procedūru, un tā ir derīga visās valstīs, kuras pievienojošās 1961. gada 5. oktobra Hāgas konvencijai, citstarp Serbijā. Apostille liek uz dokumenta oriģināla, notariāli apliecinātas dokumenta kopijas vai dokumenta tulkojuma. Ja jūsu rīcībā ir vienīgi dokumenta ar Apostille kopija, šādam dokumentam nav juridiska spēka. Lai vienā valstī izdoti publiski dokumenti iegūtu juridisku spēku citā valstī, ar Apostille ir jāapliecina viens no norādītajiem dokumentu veidiem. Informāciju par dokumentu legalizāciju varat iegūt Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.