TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums par nestrādājošu laulāto un bērnu no iepriekšējās laulības

J
jautā:
06. oktobrī, 2020
Lilita

Labdien! Drīzumā plānoju doties dekrēta atvaļinājumā. Kad vīrs mani var paņemt kā apgādājamo? Mans dēls ir manā apgādībā, viņš nav vīra īstais bērns (bērns no pirmās laulības). Vai viņš var paņemt gan mani, gan manu bērnu kā apgādājamo? Paldies!

A
atbild:
12. oktobrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa atvieglojumu var saņemt par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem.

Par apgādībā esošu nestrādājošu laulāto uzskata personu, kura nesaņem ar nodokli apliekamus ienākumus vai bezdarbnieka pabalstu (stipendiju), nav reģistrējusies komercreģistrā kā individuālais komersants vai Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēja, nav zemnieku saimniecības īpašnieks vai komercsabiedrības valdes vai padomes loceklis, vai prokūrists, kā arī cita persona, kas ieņem amatu, kurš dod tiesības uz atlīdzību.

Vīrs jūs kā nestrādājošu laulāto varēs ierakstīt kā apgādājamo tad, kad būs piedzimis bērns.

Par apgādībā esošu nestrādājošu laulāto uzskata personu, kura nesaņem ar nodokli apliekamus ienākumus vai bezdarbnieka pabalstu (stipendiju), nav reģistrējusies komercreģistrā kā individuālais komersants vai Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēja, nav zemnieku saimniecības īpašnieks vai komercsabiedrības valdes vai padomes loceklis, vai prokūrists, kā arī cita persona, kas ieņem amatu, kurš dod tiesības uz atlīdzību.

Nodokļa atvieglojumu var saņemt arī par nestrādājoša laulātā apgādībā esošu nepilngadīgu bērnu, tātad vīrs var paņemt savā apgādībā nestrādājošas sievas bērnu no iepriekšējās laulības.