E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21329
Lasīšanai: 4 minūtes
1
2
1
2

Naudas līdzekļu sadalīšana starp piedzinējiem

J
jautā:
06. oktobrī, 2020
Aļona

Labdien! Darba devējs, atlaižot mani no darba, nav samaksājis algu. Vērsos tiesā, tiesa pieteikumu pieņēma, tiesnesis uzlika aizliegumu pārreģistrēt un pārdot firmas kustamo mantu – autotransportu. Lietas izskatīšana vēl nav bijusi, un tiesas sprieduma nav. Uzņēmumam ir nodokļu parādi, un VID tāpat ir izdarījis atzīmi CSDD reģistrā. Viens no uzņēmuma kreditoriem iesniedza prasību tiesā par parāda piedziņu, un tiesa pieņēma lēmumu viņa labā, tostarp arī aizliedza pārreģistrēt un pārdot firmas kustamo mantu. Tagad kreditors nodod lietu tiesu izpildītājam. Kas šajā gadījumā būs ar uzņēmuma mantu? Vai tiesu izpildītājs to varēs pārdot, lai atgūtu parādu šim kreditoram? Kas notiks, kad es nodošu lietu tiesu izpildītājam pēc tiesas sprieduma? Vai tiesu izpildītājs var šo kustamo mantu pārdot un izmaksāt man naudu, ja ir citi kreditori? Pēc īpašuma pārdošanas ar iegūtajiem līdzekļiem varēs samaksāt algu un daļēji nodokļus. Norēķinu kontā naudas līdzekļu nav. Paldies!

A
atbild:
25. novembrī, 2020

Tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādēs, kustamo un nekustamo mantu, kā arī naudas līdzekļiem, kas pienākas no trešajām personām.

Tiesu izpildītājs naudu piedzinējam var izmaksāt uz izpildu dokumenta pamata (tiesas nolēmuma).

Ja no atgūtajiem naudas līdzekļiem nav iespējams segt visus piedzinēju prasījumus, tad tie tiek apmierināti Civilprocesa likuma noteiktajā secībā.

Civilprocesa likuma 621. panta pirmā daļa nosaka: no summas, ko tiesu izpildītājs piedzinis no parādnieka, vispirms sedz sprieduma izpildes izdevumus, no pārējās summas apmierina piedzinēju prasījumus, kas pamatoti ar šā tiesu izpildītāja lietvedībā esošajiem izpildu dokumentiem.

Civilprocesa likuma 622. panta noteikumi nosaka:

(1) Ja no parādnieka piedzītās summas nepietiek, lai apmierinātu visus prasījumus pēc izpildu dokumentiem, šī summa sadalāma starp piedzinējiem šajā likumā noteiktajā secībā, ja atsevišķā likumā kādiem piedzinējiem nav noteiktas priekšrocības.

(2) Katras nākamās kārtas prasījumi tiek apmierināti pēc iepriekšējās kārtas prasījumu pilnīgas apmierināšanas.

Pirmās kārtas prasījumi ir:

1) prasījumi par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam vai vecākam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas prasījumi par uzturlīdzekļu parāda piedziņu;

2) prasījumi par darba samaksas piedziņu;

3) prasījumi personisku aizskārumu dēļ, kuru dēļ radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve;

4) prasījumi par fiziskās personas labā apmierinātu kaitējuma kompensācijas pieteikumu krimināllietā.

Otrajā kārtā apmierināmi prasījumi par nodokļiem un nenodokļu maksājumiem budžetā.

Trešajā kārtā apmierināmi fizisko personu prasījumi par tādu zaudējumu atlīdzināšanu, kas nodarīti to mantai ar noziedzīgu nodarījumu, ja zaudējumu atlīdzināšana noteikta, pamatojoties uz tiesas spriedumu civillietā vai administratīvo pārkāpumu.

Ceturtajā kārtā apmierināmi visi pārējie prasījumi.

Ja, piemēram, tiesu izpildītājs piedzen vienas kārtas prasījumus, tad, dalot naudu starp piedzinējiem, tā būtu dalāma proporcionāli piedzenamajai summai.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU