Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai radinieks no sievas puses var mantot vīram atstāto mantojumu

J
jautā:
03. oktobrī, 2020
andris

Labdien! Esmu radinieks cilvēkam, kuram ir palicis mantojums, visi tuvākie, sieva, bērni, ir miruši, pats īpašnieks mira 2006. gadā, neviens neliekas ne zinis, esmu radinieks no viņa sievas puses. Pagaidām par šo īpašumu tiek maksāts NĪN, lai tas netiktu pārdots izsolē. Vai es varu šo īpašumu mantot?

A
atbild:
02. novembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Radniecība sānu līnijā Civillikuma izpratnē tiek uzskatīta par svainību. Atbilstoši Civillikuma 398. pantam svainība nedod likumisko mantojuma tiesību. Tādējādi jūs varētu pretendēt uz mantojumu vienīgi gadījumā, ja attiecībā uz to par labu jums pastāvētu līgumiskās tiesības, proti, būtu noslēgts mantojuma līgums vai taisīts testaments.