E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21285
Lasīšanai: 4 minūtes
3
3

Vienošanās starp darba devēju un darbinieku

J
jautā:
02. oktobrī, 2020
Gunta

Labdien!
1) Darbā ir izveidojušies tādi apstākļi, ka turpināt darba attiecības konkrētajā uzņēmumā vienkārši nav iespējams.
Darba devējs saprotot to, ka nevar atbrīvot no darba, jo nav par ko, piedāvā pārtraukt darba attiecības uz savstarpējās vienošanās pamata, pēc DL 114. panta.
Vai darbiniekam šajā gadījumā ir jāraksta iesniegums, ka viņš vēlas, lai viņu atbrīvo no darba pēc DL 114. panta? Jo darba devējs pieprasa, lai darbinieks šādu iesniegumu uzraksta.
2) Šajā pašā darbavietā darbinieks nav saņēmis nevienu algas lapiņu. Kad palūdza grāmatvedei, lai viņa šīs algas lapiņas atsūta uz e-pastu, grāmatvede pateica, ka viņai nav laika un kam vispār tās algas lapiņas vajagot. Ko darīt? Vai tad šīs lapiņas var neizsniegt? Kā lai tās iegūst?
3) Vai ir iespējams vērsties tiesā ar sūdzību par neslavas celšanu pret to kolēģi, kura dēļ visa šī situācija ir izveidojusies (jāpamet darbs)?

A
atbild:
05. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Rosinājumu par darba attiecību izbeigšanu, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu var izteikt gan darba devējs, gan darbinieks. Savu gribu sākotnēji abas puses var izteikt mutvārdos.

Piemēram, darbinieks sarunā vēršas pie vadītāja un lūdz sagatavot vienošanos par darba attiecību izbeigšanu. Darbinieks var vērsties pie darba devēja arī ar iesniegumu, kurā rakstveidā lūdz sagatavot vienošanos par darba attiecību izbeigšanu saskaņā ar Darba likuma 114. pantu.

Tā kā līgumu sagatavošana primāri ir darba devēja pienākums (DL 40. pants), parasti vienošanās līguma sagatavošanu uzņemas darba devējs. Retāk notiek tā, ka darba devējs jau iepriekš ir sagatavojis vienošanās tekstu un ar to sarunā iepazīstina darbinieku.

Algas lapiņas izsniegšanas obligātums ir noteikts Darba likumā. Likuma 71. pants noteic, ka, izmaksājot darba samaksu, darba devējs izsniedz darba samaksas aprēķinu, kurā norādīta izmaksātā darba samaksa, ieturētie nodokļi un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī nostrādātās stundas, tostarp virsstundas, nakts laikā un svētku dienās nostrādātās stundas. Pēc darbinieka pieprasījuma darba devējam ir pienākums šo aprēķinu izskaidrot.

Ja algas lapiņas netiek izsniegtas, ieteicams vērsties pie darba devēja rakstveidā, atsaucoties uz iepriekšminēto likuma pantu, un lūgt aprēķinu par iesniegumā norādīto periodu izsniegt.

Personas goda un cieņas aizsardzība ir paredzēta gan krimināltiesiskā, gan civiltiesiskā kārtībā.

Neslavas celšana ir nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiski – plašsaziņas līdzeklī, sapulcē, mītiņā u. tml. Savukārt goda aizskaršana vairāk attiecas uz apvainojumu, kurš var būt adresēts personai gan klātienē, gan neklātienē un parasti nav balstīts faktos, piemēram, pasakot, ka kāds cilvēks ir cūka.

Civillikuma (CL) 2352.1 pants paredz: “Katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai ..”

Krimināllikuma (KL) 157. panta pirmā daļa “par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski” paredz piespiedu darbu vai naudas sodu.

Jāpiebilst, ka darba strīdu iespējams risināt arī pārrunu ceļā uz vietas vai piesaistot mediatoru. Mediācijas izmantošana ir efektīvāka, mazāk laikietilpīga un finansiāli izdevīgāka.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU