Lasīšanai: 1 minūte

Kādus piespiedu izpildes līdzekļus piemēro tiesu izpildītājs

J
jautā:
01. oktobrī, 2020
Inese

Ko tiesu izpildītājs var piedzīt par seniem ātrajiem kredītiem, ja parādniekam nav iekrājumu, mantas un īpašuma un viņš nekur nestrādā?

A
atbild:
05. oktobrī, 2020

Piespiedu izpildes procesā tiesu izpildītājs piemēro tos piespiedu izpildes līdzekļus, kas norādīti Civilprocesa likuma 557. pantā, un tie ir: piedziņas vēršana uz darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem, naudas līdzekļiem kredītiestādēs, kustamo un nekustamo mantu.

Konkrētajā situācijā, ja lieta ir nonākusi līdz tiesu izpildītājam, tā lietvedībā var atrasties kaut vai vairākus desmitus gadu.

Tiesu izpildītājs regulāri pārbauda parādnieka mantisko stāvokli un, kad konstatē piedziņas iespējamību, attiecīgi uzsāk veikt konkrētas piespiedu izpildes darbības.