Lasīšanai: 1 minūte

Vai iespējams atpirkt pašvaldības īpašumu

J
jautā:
19. septembrī, 2020
Ieva

Labdien! Vai varam atpirkt īpašumu, kuru īrējam no pašvaldības? Ja var atpirkt, vai īpašnieki var būt vairāki?

A
atbild:
20. oktobrī, 2020
Marika Mure
juriste

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 14. panta pirmās daļas 2. punktu pašvaldībai ir tiesības iegūt un atsavināt kustamo un nekustamo mantu, privatizēt pašvaldību īpašuma objektus, slēgt darījumus, kā arī veikt citas privāttiesiska rakstura darbības. Par to, vai pašvaldība, kuras īpašumu jūs īrējat, ir gatava atsavināt savu īpašumu, jums būtu jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā. Likums neierobežo īpašnieku skaitu. Ja, slēdzot pirkuma līgumu ar pašvaldību, tajā kā īpašuma pircējas būs norādītas divas personas, tad katrai piederēs dzīvokļa domājamās daļas.