Interešu izglītībā pieļaujams skaidrojums bilingvāli

J
jautā:
18. septembrī, 2020
Armands

Vai man ir tiesības pieprasīt, lai Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pakļautībā esoša interešu izglītības iestāde savās nodarbībās, kas nav saistītas ar svešvalodu apguvi, ar bērniem runātu tikai latviski? Pašreizējā situācija ir tāda, ka pedagogs vienas nodarbības ietvaros ar latviešu bērniem runā latviski, ar krievu bērniem krieviski, tātad nodarbības ir bilingvālas. Izglītības likuma 9. pants: “Izglītības ieguves valoda Valsts, pašvaldību un valsts augstskolu izglītības iestādēs izglītību iegūst valsts valodā.”

A
atbild:
15. oktobrī, 2020

Valstī tiek īstenotas gan izglītības programmas latviešu valodā, gan arī mazākumtautības valodā (24% no kopējā skolēnu skaita). Mazākumtautības programmā mācību saturs tiek īstenots gan valsts valodā, gan arī bilingvāli. Arī interešu izglītības nodarbībās ir pieļaujams, ka skaidrojums bērnam tiek sniegts bilingvāli, ja tas nepieciešams.