Kā privatizēt zemi zem dzīvokļa

J
jautā:
18. septembrī, 2020
Sandis

Labdien! Vēlētos privatizēt zemi, kura atrodas zem mana dzīvokļa (Motora ielā 5). Kāds ir process, pie kā man vērsties, un ar ko man jārēķinās?

A
atbild:
28. septembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls
Valsts zemes dienests
Hardijs Lāns, vecākais sabiedrisko attiecību speciālists

Atbilstoši kadastra informācijas sistēmas datiem māja Rīgā, Motoru ielā 5, atrodas uz divām zemes vienībām. Zemes vienība ar kadastra apzīmējumu 01000772027 pieder atsevišķiem dzīvokļu īpašniekiem un akciju sabiedrībai “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”, kura Latvijā atbild par privatizāciju. Savukārt otra zemes vienība pieder privātpersonai.

Lai noskaidrotu, kādas ir iespējas privatizēt zemes vienību ar kadastra apzīmējumu 01000772027, personai ir jāvēršas akciju sabiedrībā “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”, rakstot uz e-pasta adresi info@possessor.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67 021 358.

Vairāk par dažādiem gadījumiem, kam var piederēt zeme zem daudzdzīvokļu ēkas un kāda ir iespēja to privatizēt, LV portāls skaidrojis publikācijā “Kā iegūt īpašumā valsts zemi zem dzīvojamās mājas”.