Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par to, kādi nodokļi jāmaksā, ievedot preci no Krievijas, jāuzzina VID

J
jautā:
17. septembrī, 2020
Dmitrijs

Labdien! Gribu no Krievijas ievest tur nopirktu alumīnija kuteri personīgai lietošanai (kuteris maksā ap 3000 eiro, sver apmēram 230 kg). Kāds un cik liels nodoklis jāmaksā?

A
atbild:
21. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ievedot preces Eiropas Savienībā (ES) no trešajām valstīm, jāievēro ES un nacionālajos normatīvajos aktos noteiktā kārtība. Par preču importu jāmaksā ievedmuitas nodoklis, kuru aprēķina pēc tarifa likmes atkarībā no konkrētās preces klasifikācijas, un pievienotās vērtības nodoklis.

Tas, kādi būs nodokļu maksājumi par ievesto kuteri, jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Saziņas iespējas norādītas VID tīmekļvietnē, tostarp iespējams zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties otro tēmu “Muita”.