Lasīšanai: 1 minūte

Vai tiesu izpildītājs var veikt izpildu darbības pirmsdzemdību atvaļinājuma laikā

J
jautā:
16. septembrī, 2020
Juta

Здраствуйте, я нахажус в декрете, может ли судебный исполнитель наложить орест маме в декрете?

Labdien! Esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. Vai tiesu izpildītājs drīkst bloķēt manu kontu?

A
atbild:
15. oktobrī, 2020
Marika Mure
juriste

Likums neierobežo zvērināta tiesu izpildītāja tiesības veikt parāda piedziņu no personas, kas atrodas pirmsdzemdību atvaļinājumā, tostarp dot bankai rīkojumu apķīlāt parādnieka bankas kontos esošos naudas līdzekļus un veikt citas izpildu darbības.

Ierobežojumi noteikti tikai attiecībā uz piedzenamo naudas līdzekļu veidu. Proti, atbilstoši Civilprocesa likuma 596. panta pirmajai daļai piedziņu nevar vērst uz valsts sociālajiem pabalstiem.

Saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 4. pantu tie ir:

  • ģimenes valsts pabalsts;
  • bērna kopšanas pabalsts;
  • vienreiz izmaksājamais bērna piedzimšanas pabalsts.

Lai zvērināts tiesu izpildītājs neieturētu naudas līdzekļus, uz kuriem piedziņa nav vēršama, jums par to rakstiskā veidā būtu jāinformē tiesu izpildītājs.