Lasīšanai: 1 minūte

Vai var nodibināt zemnieku saimniecību, ja zeme tiek nomāta no pašvaldības

J
jautā:
16. septembrī, 2020
Sandra

Labdien! Vai ir iespējams nodibināt zemnieku saimniecību, ja nomāju lauksaimniecības zemi no pašvaldības?

A
atbild:
21. septembrī, 2020

Zemnieku saimniecības reģistrēšanas kārtību nosaka likums “Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu un zemnieka vai zvejnieka saimniecību”. Minētā likuma 8. pants noteic, ka individuālais (ģimenes) uzņēmums un zemnieka vai zvejnieka saimniecība iegūst juridiskās personas tiesības ar brīdi, kad tie tiek reģistrēti Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā (UR).

Kā tas izriet no jautājuma, šobrīd jums ar pašvaldību ir noslēgts zemes nomas līgums (kā fiziskai personai).

Attiecīgi zemnieku saimniecība līdz ar tās reģistrāciju UR kļūs par juridisku personu (cits tiesību subjekts).

Rekomendējam jums vērsties pašvaldībā (ar ko noslēgts līgums), lai noskaidrotu jautājumu par zemes nomas līguma pārslēgšanu uz zemnieku saimniecību (ja tas jums ir nepieciešams).