E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21188
Lasīšanai: 3 minūtes
1
7
1
7

Ja maksas autostāvvietas lietošanas noteikumi neatbilst normatīvajiem aktiem

J
jautā:
16. septembrī, 2020
Ingars

Labdien! Kā ir ar autostāvvietu izmantošanu pie CSDD Bauskas ielā? Es, piebraucot pie CSDD, gribēju novietot automašīnu invalīdiem paredzētajā stāvvietā, jo man ir piešķirta stāvvietu karte. Šīs vietas bija aizņemtas. Zinot, ka šādā gadījumā varu izmantot citu stāvvietu un man par tās izmantošanu nav jāmaksā (jo to paredz Rīgas pašvaldības un MK noteikumi), novietoju automašīnu šajā brīvajā vietā un logā redzamā vietā novietoju savu invaliditātes stāvvietas karti. Tāpat pie uzstādītās zīmes pārlasīju “City Park” noteikumus, kuros nebija minēts, ka es šeit nedrīkstu novietot savu auto bez maksas, pat ja man ir stāvvietas karte. Kad atgriezos pie automašīnas, uz vējstikla bija uzlikta soda kvīts (30 eiro apmērā), jo nav veikta stāvvietas apmaksa. Kā privāts uzņēmums var ignorēt valsts un pašvaldības izstrādātos noteikumus? Un kur šajā visā ir mana kļūda? Atvainojiet par tik garu vēstuli. Paldies!

A
atbild:
24. septembrī, 2020

Saskaņā ar Rīgas domes 2013. gada 5. februāra saistošo noteikumu Nr. 206 “Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas saistošie noteikumu” 19.1. punktu tiesības lietot maksas autostāvvietu bez maksas ir personām ar invaliditāti, kuru transportlīdzekļi ir aprīkoti saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu prasībām. Ja maksas autostāvvietā īpaši personu ar invaliditāti transportlīdzekļiem paredzētās stāvvietas ir aizņemtas vai nav ierīkotas, personām ar invaliditāti ir tiesības bez maksas izmantot jebkuru citu brīvu vietu maksas autostāvvietas darbības teritorijā.

Ja “City Park” autostāvvietu lietošanas noteikumi ir pretrunā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 206, tad “City Park” autostāvvietas izmantošanas līguma nosacījumi ir atzīstami par spēkā neesošiem.

Jūsu rīcībā nav saskatāmas darbības, kas būtu pretrunā ar Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 206 prasībām.

LV portāla redakcija mēģināja atrast minētos noteikumus “City Park” mājaslapā. Sadaļā “Autostāvvietas norādīts, ka “informāciju par autostāvvietām, to izmantošanas noteikumiem, cenām un autostāvvietu biļešu iegādi atradīsiet pašapkalpošanās vietnē eParking”. Vietnē eparking.lv autostāvvietu lietošanas noteikumi netika atrasti. “City Park” administrācija (kontaktinformācija) paskaidroja, ka autostāvvietu lietošanas noteikumi nemaz tīmekļa vietnē (mājaslapā) nav pieejami. No minētās situācijas apraksta secināms, ka situācijā, kurā iesaistīta persona ar īpašām vajadzībām, “City Park” nenodrošina Patērētāju tiesību aizsardzības likuma prasības. Ņemot vērā minēto, jums ir tiesības iesniegt pretenziju “City Park” administrācijā un pieprasīt prettiesiski piemērotā līgumsoda atcelšanu, kā arī iesniegt motivētu sūdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Pretenziju par līgumsoda atcelšanu jūs varat iesniegt arī “City Park” mājaslapā.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 20 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU