TĒMA: Tieslietas

Kaitējumu iespējams piedzīt arī civiltiesiskā kārtībā

J
jautā:
14. septembrī, 2020
Kristīne

Tika bojāts mans īpašums. Policija atteicās iesākt kriminālprocesu, jo neuzskata, ka manta tiktu bojāta tīšām. Vai eksistē kāda likumā noteikta kārtība, kādā es varu saņemt kompensāciju par netīšām bojātu mantu?

A
atbild:
22. septembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Krimināllikuma 185. pants kā kvalificējošu pazīmi nosaka mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, bet Krimināllikuma 186. pants nosaka mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības. Ņemot vērā attiecīgā Krimināllikuma panta kvalificējošās pazīmes, policija pieņem attiecīgu lēmumu uzsākt vai neuzsākt kriminālprocesu.

Policijas lēmumu par atteikumu ierosināt kriminālprocesu atbilstoši Kriminālprocesa likuma 373. panta piektajai daļai jums ir tiesības pārsūdzēt 10 dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas pēc piekritības attiecīgajā prokuratūrā.

Tāpat, noskaidrojot vainīgās personas datus policijā, jums ir tiesības vērsties pret vainīgo personu civiltiesiskā kārtībā, ceļot tiesā prasību par zaudējumu piedziņu (Civillikuma 1775. pants).