Lasīšanai: 1 minūte

Vai tarifikācija tiks pārskatīta, ja pedagoga slodze palielināsies

J
jautā:
14. septembrī, 2020
Agita

Labdien! Tā kā man grupiņā nav vajadzīgo 23 izglītojamo, bet tikai 22, tad no 1. septembra man piemērota 0,95 slodze. Vai tarifikācija tiks pārskatīta, ja mācību gada laikā izglītojamo skaits palielināsies?

A
atbild:
13. oktobrī, 2020

Normatīvie akti nenosaka bērnu skaitu pirmsskolas grupiņā, uz kuru tiek aprēķināta pirmsskolas skolotāja darba slodze. Pašvaldības kā pirmsskolas izglītības iestāžu dibinātājas nosaka pirmsskolas grupas lielumu un dala pašvaldības finansējumu pedagogu, kas izglīto bērnus līdz 5 gadu vecumam, darba samaksai, nosakot pirmsskolas skolotāju darba slodzes uz pirmsskolas grupu. Līdzīgi arī privāto izglītības iestāžu dibinātāji nosaka pirmsskolas grupas lielumu un pirmsskolas skolotāju darba slodzes uz pirmsskolas grupu. Ja mācību gada laikā izglītojamo skaits palielinās, tad tarifikācija var tikt pārskatīta tikai tad, ja pirmsskolas izglītības iestādes dibinātājs palielina izglītības iestādei piešķirto finansējumu pedagogu darba samaksai.