Lasīšanai: 1 minūte

Vai papildatvaļinājuma dienas var summēt

J
jautā:
11. septembrī, 2020
Jeļena

Labdien! Manā apgādībā ir viens trīsgadīgs bērns un viens astoņus gadus vecs bērns, kuram ir piešķirta invaliditāte. Cik papildatvaļinājuma dienu man pienākas? Vai DL 151. panta punkts “1) darbiniekiem, kuru aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, – trīs darba dienas” un punkts “3) darbiniekiem, kuru aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem, – ne mazāk par vienu darba dienu” summējas kopā? Paldies!

A
atbild:
21. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likumdevējs nav paredzējis iespēju papildatvaļinājuma dienas par bērniem summēt.

Konkrētajā situācijā darba devējam ir pienākums jums piešķirt trīs papildatvaļinājuma dienas.

Vairāk par papildatvaļinājuma izmantošanu lasiet skaidrojumā “Papildatvaļinājuma izmantošanas nianses”.