E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21129
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Kā aprēķināt siltumenerģijas patēriņu dzīvoklim, kas atvienots no kopējās sistēmas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. septembrī, 2020
Aina

Daudzdzīvokļu māja ir renovēta. Mājā ir 112 dzīvokļi. Viens no dzīvokļiem, kas atrodas mājas piektā stāvā, ir atteicies no apkures. Dzīvoklis tiek apsildīts ar kamīnu. Kamīna izvads ieiet mājas kopējā ventilācijas šahtā. Māja nosiltināta, nosiltināti arī bēniņi, t. i., konkrētā dzīvokļa griesti, līdz ar to dzīvoklis sildās uz pārējo mājas iedzīvotāju rēķina. Mājas kopsapulcē tika nolemts noteikt siltumenerģijas patēriņu dzīvoklī, kurš ir atslēgts no dzīvojamās mājas kopējās siltumapgādes sistēmas (papildus tam siltums ir arī kāpņu telpā un pagrabstāvā). Kā aprēķināt siltumenerģijas patēriņu dzīvoklim, kas atvienojies no dzīvojamās mājas kopējās siltumapgādes sistēmas? Kāds normatīvais akts to nosaka?

A
atbild:
14. oktobrī, 2020

Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.2 panta ceturto daļu kritērijus un metodiku, kādā tiek noteikta, aprēķināta un uzskaitīta katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamā daļa par attiecīgu dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu, dzīvojamās mājas īpašnieki nosaka saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 15. septembra noteikumiem Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”.

Šo noteikumu pielikumos ietvertas metodikas atbilstoši dzīvojamās mājas siltumenerģijas uzskaites (sadales) iespējām. Cita starpā šajās metodikās ietverts noteikums, ja dzīvoklis, nedzīvojamā telpa vai mākslinieka darbnīca ir atvienota no dzīvojamās mājas kopējās apkures un karstā ūdens apgādes sistēmas, dzīvojamās mājas īpašnieks maksā par patērētās siltumenerģijas daļu (piemēram, koplietošanas vajadzībām patērēto siltumenerģiju apkurei, dzīvoklī, nedzīvojamā telpā vai mākslinieka darbnīcā esošajiem dzīvojamās mājas apkures un karstā ūdens apgādes sistēmas elementiem, kas ietekmē dzīvokļa, nedzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas siltumenerģijas patēriņa bilanci). Papildus noteikts, ka norēķina periodā aprēķināto daļu no ēkas kopējā siltumenerģijas patēriņa nosaka atbilstoši:

1) dzīvojamās mājas īpašnieku lēmumam, kurā ir noteikta no apkures, karstā ūdens apgādes sistēmas atvienotā dzīvokļa, nedzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas maksājamā daļa, ja šim lēmumam ir piekritis tās īpašnieks;

vai

2) ēkas energosertifikāta vai ēkas un atvienotā dzīvokļa, nedzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas energosertifikātu pielikumam, kurā iekļauts pilns siltumtehniskais aprēķins atvienotā dzīvokļa, nedzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas īpašnieka maksājamās daļas noteikšanai.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 179 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU