TĒMA: Mājoklis

Vai var nesamaksāt daļu no apsaimniekošanas rēķina

J
jautā:
09. septembrī, 2020
Olgerts

Dzīvokļa kosmētiskā remonta laikā tīrot vannas istabas griestus, atklājās, ka zem bojātā apmetuma ap kanalizācijas stāvvada atzaru, kas no augstāk esošā dzīvokļa caur griestiem ienāca stāvvadā manā dzīvoklī, griestu dēļi ir pilnīgi sapuvuši. Tā kā bojājumi koncentrējas ap vienu šī stāvvada atzara elementu – aizvēsturisku čuguna cauruli –, skaidrs, ka bojājumu cēlonis ir tā. Par to informēju augstāk esošā dzīvokļa īpašnieci S. G. un mājas pārvaldnieku. S. G. panāca, ka mājas pārvaldnieks atsūtīja santehniķus, kas pārtaisīja augšējā dzīvokļa kanalizāciju tā, ka tā vairs neiet caur manu dzīvokli, līdz ar to noplūdes no bojātā stāvvada atzara vairs nebūs. Tomēr griestos ir palicis betona bluķis, kurā iecementēts bojātais caurules posms un par kura drošību pārliecības nav. Palicis arī bojātais griestu pārsegums – avārijas sekas, kuras savā ar e-parakstu parakstītajā vēstulē lūdzu mājas pārvaldniekam novērst. Uz šo vēstuli nekādu atbildi neesmu saņēmis, vien apstiprinājumu, ka tāda saņemta. Nekāda rīcība arī nav sekojusi. Tā kā kanalizācijas stāvvads ir daļa no mājas kopējās infrastruktūras un tā uzturēšana kārtībā ir apsaimniekotāja pienākums, uzskatu, ka stāvvada atzara bojājumu radīto seko novēršana arī ir viņa pienākums. Māju apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku izveidota biedrība, reālo apsaimniekošanu veic tās pieņemts mājas pārvaldnieks. Kā man tālāk rīkoties, ja mājas pārvaldnieks pat neatbild uz vēstuli? Es nevaru gaidīt bezgalīgi, iesāktais vannas istabas remonts ir jāpabeidz. Ja es griestu remontu, nesagaidot to no mājas pārvaldnieka, veicu par saviem līdzekļiem, vai varu tos atgūt, ieturot (nesamaksājot) ikmēneša rēķinā iekļauto apsaimniekošanas naudu?

A
atbild:
11. septembrī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Nē, nesamaksājot daļu no rēķina, lasītājam izveidosies parāds par konkrētā rēķinā piestādītajiem pakalpojumiem. No vēstules var saprast, ka konkrētais posms ir augstāk esošā dzīvokļa kanalizācijas pievads stāvvadam. Iespējams, ka par to ir atbildīgs tieši augšējais dzīvoklis. Situācija nav viennozīmīga. Ieteiktu tomēr pirms remonta veikšanas situāciju pārrunāt ar pārvaldnieku, vēlāk, iespējams, arī ar augšējā dzīvokļa īpašnieku un vienoties, kurš un kādus izdevumus apmaksās.