Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Iespējas atteikties dot liecību

J
jautā:
08. septembrī, 2020
Olegs

Vai tiesības nesniegt liecību attiecas uz personām, pret kurām uzsākts kriminālprocess, vai tikai uz tās tuviniekiem? KPL 303. pantā minētas “personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess”, nevis “personas, pret kurām uzsākts kriminālprocess“. Vai vārds “personas” šeit ir vienskaitļa ģenitīvs vai daudzskaitļa nominatīvs?

A
atbild:
15. septembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Krimināllikuma 303. pants nosaka personas, kuras neatbild par atteikšanos dot liecību, proti, par atteikšanos dot liecību neatbild pie administratīvās atbildības saucamās personas, personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, aizturētā, aizdomās turētā, apsūdzētā saderinātais, laulātais, vecāki, bērni, brāļi un māsas, vecvecāki un mazbērni, kā arī tā persona, ar kuru administratīvu pārkāpumu vai noziedzīgu nodarījumu izdarījusī fiziskā persona dzīvo kopā un ar kuru tai ir kopīga (nedalīta) saimniecība.

Vārds “personas” Krimināllikuma izpratnē ir lietots kā daudzskaitļa nominatīvs.