Lasīšanai: 1 minūte

Bērns šķērso robežu skolas ekskursijas laikā

J
jautā:
07. novembrī, 2010
elina barona reimane

Vai nepilngadīgam bērnam, dodoties ekskursijā ar klasi uz Igauniju, ir nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara, ka bērns viens var šķērsot robežu? Paldies.

A
atbild:
10. novembrī, 2010

Bērniem, kuri ir Latvijas Republikas pilsoņi, šķērsojot valsts robežu (Eiropas Savienības iekšējo robežu, kāda ir arī robeža starp Latviju un Igauniju) skolas ekskursijas laikā, nav nepieciešama vecāku notariāli apliecināta pilnvara bērna izceļošanai no valsts.

Dodoties šādā ekskursijā, skolotājam, kurš pavada grupu, jābūt līdzi noteiktas formas ceļotāju sarakstam izglītības iestādes ekskursijām Eiropas Savienībā, ko izsniegusi attiecīgā izglītības iestāde un kas apstiprināts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Jāatceras, ka personai, ja tā izceļo no valsts, jebkurā gadījumā jābūt derīgai pasei. Arī tad, ja izbrauc uz ES valstīm, kuras robežkontroli nepiemēro, piemēram, uz Igauniju vai Lietuvu.