Lasīšanai: 1 minūte

Vai, šķirot laulību, jābūt deklarētajai adresei Latvijā

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Inese

Labdien! Vēlamies ar vīru šķirt laulību pie notāra Latvijā. Bet abiem deklarētā adrese šobrīd ir Vācijā. Vai obligāti jābūt deklarētajai adresei Latvijā? Paldies!

A
atbild:
29. oktobrī, 2020
Signe Laizāne
LV portāls

Saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikuma 69. pantu laulību var šķirt tikai tiesa vai notārs. Notariāta likuma 325. pants noteic, ka zvērināts notārs šķir laulību, ja laulātie par to ir vienojušies un ja laulātajiem nav kopīga nepilngadīga bērna un kopīgas mantas.

Deklarētā adrese būtu svarīga, ja laulība tiktu šķirta tiesā, taču, ja laulība tiek šķirta pie notāra, iepriekš vienojoties par laulības šķiršanu, šībrīža deklarētā adrese nebūs šķērslis. Uzmanība gan jāpievērš laulības reģistrācijas valstij.

Ieteiktu sazināties ar notāru un precizēt neskaidros jautājumus. To iespējams izdarīt arī attālināti.