Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

VSAOI atskaita no gada ienākuma, kas ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Māra

Esmu pašnodarbinātā persona, man uz 12 mēnešiem tika piešķirts VSAOI samaksas termiņa pagarinājums (sakarā ar ārkārtas stāvokli pavasarī). Vai ikmēneša maksājums ir saimnieciskās darbības izdevums? Vai pilnā maksājumu summa ir attaisnotais izdevums? Vai arī šo izdevumu saimnieciskās darbības uzskaites žurnālā minēt 22. ailē (kā nesaistītās izmaksas)? Paldies!

A
atbild:
21. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nosakot pašnodarbinātā VSAOI objektu mēnesim, netiek atskaitītas šajā mēnesī veiktās iemaksas par iepriekšējo ceturksni.

Obligātās iemaksas, kas veiktas par sevi kā pašnodarbināto personu, ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa attaisnotais izdevums, kurš pilnā apmērā tiek atskaitīts no ienākuma gada ienākumu deklarācijā tikai iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas nolūkiem.