Lasīšanai: 1 minūte

Paternitātes atvaļinājuma izmantošana ir terminēta

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Erlands

Labdien! 27. aprīlī man piedzima dēls. No 1. aprīļa līdz 28. augustam man tika izsniegta darbnespējas lapa (man ir patstāvīgs darbs), tātad nevarēju izņemt 10 dienu paternitātes atvaļinājumu. 29. augustā atgriezos darbā. Vai man pienākas paternitātes atvaļinājums, kaut arī Darba likumā 155. panta 1. punkta divu mēnešu termiņš ir pagājis?

A
atbild:
18. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Paternitātes atvaļinājums ir pieprasāms un izmantojams Darba likuma 155. pantā noteiktajā laikā.

Šo atvaļinājumu bērna tēvam darba devējs piešķir uz iesnieguma pamata, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. Savukārt atvaļinājumu apmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). VSAA rīcībā ir informācija par attiecīgā bērna dzimšanas laiku.

Vairāk par to – VSAA vietnē.