Kādi dokumenti jāiesniedz notāram dāvinājuma līguma sagatavošanai

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Solvita

Labdien! Vēlos uzdāvināt man piederošo nekustamo īpašumu. Kādi dokumenti ir jāiesniedz notāram dāvinājuma līguma sagatavošanai? Kā rīkoties, ja šī nekustamā īpašuma zemesgrāmatas akts ir nozaudēts? Vai var iesniegt kādu izdruku no pieejamajām datubāzēm?

A
atbild:
19. novembrī, 2020
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Agnese Stalberte Švarca, zvērināta notāre

Lai sagatavotu dāvinājuma līgumu, jāiesniedz zvērinātam notāram Zemesgrāmatu akts/apliecība. Ja šis dokuments ir nozaudēts, nevajag satraukties, jo zvērināts notārs, taisot dāvinājuma līgumu, pārbaudīs informāciju par nekustamā īpašuma sastāvu, vērtību, īpašnieku, apgrūtinājumiem, atzīmēm par maksātnespēju, piedziņas vēršanu, aizliegumiem, ķīlas tiesību, ieskatoties Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā un Kadastra informācijas sistēmā. Vizītē pie zvērināta notāra detalizētāk izrunāsiet, kādus noteikumus iekļaut dāvinājuma līgumā.

Slēdzot līgumu, gan dāvinātājam, gan apdāvinātajam būs jāuzrāda zvērinātam notāram derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība).