TĒMA: Pensijas

Strādājošais pensionārs reizi gadā var iesniegt pieprasījumu pensijas pārrēķinam

J
jautā:
06. septembrī, 2020
ANDA ROMANOVSKA

Kas strādājošam pensionāram jāraksta iesniegumā, kurā lūgts pārrēķināt pensiju?

A
atbild:
23. septembrī, 2020

Strādājošais vecuma pensijas saņēmējs veic iemaksas, un viņam uzkrājas papildu pensijas kapitāls. Strādājošajiem vecuma pensijas saņēmējiem ir tiesības vienu reizi gadā veikt pensijas pārrēķinu, ņemot vērā pensijas kapitālu, kurš ir uzkrāts pēc pensijas piešķiršanas.

Kopš septembra ir izveidots e-iesniegums. Portālā latvija.lv jāizvēlas sadaļa “E-iesniegums VSAA pakalpojumiem”, kurā tiks piedāvāti 26 dažādi iesniegumi. Lai pieprasītu vecuma pensijas pārrēķinu, jāatzīmē un jāaizpilda “E-iesniegums vecuma pensijas pārrēķināšanai sakarā ar uzkrāto pensijas kapitālu”.

Ja persona vēlas pievienot aizpildīto iesnieguma veidlapu, tad viņa elektroniski iesniegumu var iesniegt portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, kurā jāizvēlas VSAA.

Iesniegumu vecuma pensijas pārrēķināšanai var nosūtīt arī pa pastu.

Valsts pensiju iesniegumu veidlapas ir pieejamas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā. Veidlapā “Iesniegums vecuma pensijas pārrēķināšanai” ir jāatzīmē, kāpēc lūdzat pārrēķināt pensiju: sakarā ar uzkrāto pensijas kapitālu periodā pēc pensijas piešķiršanas/pārrēķināšanas.

VSAA klientu apkalpošanas centru adreses un tālruņa numuri ir atrodami mājaslapas sadaļā “Kontakti”.