Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu

J
jautā:
04. septembrī, 2020
Liene

Vai tiesu izpildītājs var atņemt īpašumu, kurš nav ierakstīts zemesgrāmatā?

A
atbild:
17. septembrī, 2020

Civilprocesa likuma Pārejas noteikumu 4. punkts nosaka: ja nekustamais īpašums nav ierakstīts zemesgrāmatā (dzīvokļa īpašums likumā paredzētajos gadījumos – kadastra reģistrā), nodrošinot ar to prasību vai vēršot uz to piedziņu, nekustamais īpašums aprakstāms un nododams pārvaldīšanā atbilstoši šā likuma 603. panta 2.–4. daļas un 605. panta noteikumiem. Pirms nekustamā īpašuma aprakstīšanas tiesu izpildītājs pārliecinās par tā piederību vai tā valdītāju, pieprasot ziņas no Valsts zemes dienesta vai attiecīgās pašvaldības. Par nekustamā īpašuma aprakstīšanu prasības nodrošināšanai vai parāda piedziņai tiesu izpildītājs paziņo attiecīgi Valsts zemes dienestam vai pašvaldībai.