Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai apdrošināšanas stāža pierādīšanai jāiesniedz dokumenta oriģināls

J
jautā:
03. septembrī, 2020
Biruta

Lai pierādītu apdrošināšanas stāžā iekļauto periodu, kurā tika audzināti bērni līdz 8 gadu vecumam, jāiesniedz bērnu dzimšanas apliecību oriģināli. Vai pietiek ar dzimšanas apliecību kopijām, kuras pats iesniedzējs apstiprinājis?

A
atbild:
24. septembrī, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Apdrošināšanas perioda apliecināšanai ir jāuzrāda dokumenta oriģināls vai dokumenta autora vai notāra apliecināta dokumenta kopija. Ja ziņas par bērnu ir iekļautas iedzīvotāju reģistra datos, tad iespējams, ka dzimšanas apliecība nebūs nepieciešama.

Vienlaikus jāņem vērā, ka par bērna audzināšanas vietu uzskata valsti, kuras teritorijā bērna māte ir pastāvīgi dzīvojusi, līdz ar to apdrošināšanas perioda pierādīšanai var būt nepieciešami papildu dokumenti, kas pierāda mātes dzīvesvietu bērna audzināšanas laikā.