Kur var pārsūdzēt būvvaldes lēmumus

J
jautā:
02. septembrī, 2020
Marta

Labdien! Kaimiņš ir uzbūvējis ēku, kurai, kā tika noskaidrots, nav ne būvatļaujas, ne projekta. Tas nozīmē, ka notiek nelikumīga būvniecība. Tika informēta Rīgas pilsētas būvvalde, bet viņi formāli tikai atrakstās, ka ēka ir apsekota. Mans e-pasts tika norādīts iesniegumā, un tas tika nodots nelikumīgās ēkas īpašniekam, kurš e-pasta vēstulē izteica draudus. Savukārt būvvalde tika informēta, ka vēlos palikt anonīma. Nelikumīgā būve tiek apdzīvota, būvvalde pārbaudes laikā to nav konstatējusi. Ņemot vērā, ka minētajai ēkai nav būvatļaujas, ēka arī nav pieslēgta pilsētas notekūdeņiem un “Rīgas ūdenim”, tāpat arī oficiāli nav pieslēgta elektrība. Visi notekūdeņi tiek tecināti zemē. Arī Valsts vides dienests tika informēts, bet atbildes nekādas. Elektrība, ūdens tiek ņemti no kaimiņu mājas. Kā tika noskaidrots, kaimiņu mājās dzīvo pensionāri, kam ūdens patēriņš tiek rēķināts uz deklarēto personu skaitu. Iznāk, ka kāds var izmantot ūdeni par velti. Arī elektrība tiek ņemta no šīs pašas kaimiņu mājas, gar kuras žogu ir novilkts kabelis. Mazi bērni šim kabelim var brīvi piekļūt otrpus žogam. Teritorijā būvniecības darbi turpinās. Izskatās, ka no būvvaldes puses tiek vilcināts laiks, lai iestātos noilgums, un rodas aizdomas, ka ir paziņas, kas slēpj šo pārkāpumu, līdz ar to vainīgā persona netiek sodīta. Kur taisnība? Kur vēl var vērsties ar iesniegumu, sūdzību par nelikumīgo būvniecību, par Rīgas pilsētas būvvaldes bezdarbību?

A
atbild:
07. septembrī, 2020
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Būvvaldes lēmumus var pārsūdzēt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Te gan jāsaprot, vai konkrētajā gadījumā vispār ir bijis kāds būvvaldes lēmums.