Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kriminālprocesa uzsākšanas iemesli

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Olegs

Kādos gadījumos prokurors izlemj jautājumu par kriminālprocesa uzsākšanu?

A
atbild:
07. septembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 36. panta otrajai daļai likumā noteiktajos gadījumos prokurors izlemj jautājumu par kriminālprocesa uzsākšanu un pats veic izmeklēšanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 369. panta pirmo daļu kriminālprocesa uzsākšanas iemesls ir tādu ziņu iesniegšana izmeklēšanas iestādei, prokuratūrai vai tiesai (turpmāk – par kriminālprocesa norisi atbildīgā iestāde), kuras norāda uz iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, vai šādu ziņu iegūšana par kriminālprocesa norisi atbildīgajā iestādē.

Kriminālprocesa likuma 370. pantā ir minēts kriminālprocesa uzsākšanas pamats. Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 371. panta otrajai daļai prokurors var materiālus nosūtīt izskatīšanai izmeklēšanas iestādei vai uzsākt kriminālprocesu savas kompetences ietvaros sakarā ar jebkuru šā likuma 369. pantā minēto iemeslu.