Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Kas kontrolē privāto bērnudārzu darbību

J
jautā:
20. augustā, 2020
Alise

Labdien! Vai Rīgā darbojas kādi konsultatīvie centri, kuros var vērsties jautājumos par privāto bērnudārzu darbībām?

A
atbild:
01. septembrī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

No jautājuma nav skaidrs, par kādām tieši darbībām ir runa, jo pirmsskolas izglītība iestādēm ir jāievēro vairākas prasības, kas saistītas, piemēram, ar higiēnu (Veselības inspekcija), ugunsdrošību (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests), ēdināšanu (Pārtikas un veterinārais dienests), pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu (attiecīgās pašvaldības Izglītības pārvalde) u. c. Iespējams, uz jūsu jautājumiem atbildēs Izglītības un kvalitātes valsts dienests, kā uzraudzībā ir izglītības iestāžu (arī bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju) reģistrācija, izglītības procesu kontrole u. c.