Ja bezalgas atvaļinājums ildzis trīs mēnešus

J
jautā:
15. augustā, 2020
Stella

Labdien! 2019. gadā man 3 mēnešus bija bezalgas atvaļinājums. Vai šo 3 mēnešu laikā arī tika uzkrātas dienas atvaļinājumam? Pieņemot, ka 2019. gadā strādāju visu gadu, vai uzkrātais atvaļinājuma apmērs vēl joprojām bija četras kalendārās nedēļas par visu 2019. gadu kopumā? Vai arī to samazināja proporcionāli?

A
atbild:
25. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām kalendāra nedēļām viena gada laikā, netiek ieskaitīts laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu. To nosaka Darba likuma 152. panta otrā daļa. Proti, atvaļinājuma dienas tika uzkrātas tikai par izmantotā bezalgas atvaļinājuma četrām kalendāra nedēļām. Pārējais bezalgas atvaļinājuma laiks netiek ieskaitīts un proporcionāli samazina atvaļinājuma dienu skaitu.

Vispārēji tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Atvaļinājumu darbiniekam piešķir viņa individuālā darba gada, nevis kalendārā gada ietvaros. Individuālais darba gads ir laika periods no darba līguma noslēgšanas datuma līdz attiecīgajam datumam nākamajā gadā.