Svētku dienas nav atvaļinājuma dienas

J
jautā:
10. augustā, 2020
vost

Man piešķirts kārtējais atvaļinājums no 1. jūnija līdz 30. jūnijam un papildatvaļinājums (9 darba dienas) no 1. jūlija līdz 13. jūlijam. Atvaļinājuma otrajā dienā saslimu, ir darba nespējas lapa no 2. jūnija līdz 9. augustam. Pēc slimības lapas noslēgšanas vēlos turpināt atvaļinājumu. Līdz kuram datumam man būs pagarinājums? Es uzskatu, ka no 10. augusta līdz 19. septembrim (41 kalendāra diena), bet darba devējs apgalvo, ka līdz 17. septembrim (39 kalendāra dienas), pamatojot ar to, ka atvaļinājums pagarinājās par 2 svētku dienām, bet tagad (pēc slimošanas), pagarinot atvaļinājumu, svētku dienas vairs nav jāņem vērā. Es uzskatu, ka tas ir netaisnīgi. Ja es nebūtu saslimusi, tad atvaļinājums man būtu par 2 dienām garāks.

A
atbild:
21. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrētajā gadījumā taisnība ir darba devējam, jo Darba likums paredz, ka svētku dienas neieskaita atvaļinājuma laikā. Proti, svētku dienas ir brīvas  visiem darbiniekiem, arī tiem, kas tobrīd neatrodas atvaļinājumā. Tādējādi faktiski jūsu atvaļinājuma dienu skaits ir palicis nemainīgs. Darba devējam nav tiesību pagarināt jūsu atvaļinājumu par konkrētajā laika periodā neesošām svētku dienām.