Informācija par Valsts kontroles ieteikumu ieviešanu tiks ievietota IZM tīmekļvietnē

J
jautā:
09. augustā, 2020
Olegs

Latvijas Republikas Valsts kontrole publicēja savus secinājumus par trūkumiem augstākās izglītības finansēšanas sistēmā. Proti, Valsts kontrole norādīja, ka “līdzekļu sadalījumu valsts budžeta studiju vietām diktē augstskolas, nevis valsts, ņemot vērā izvirzītās attīstības prioritātes”. Valsts kontrole turpmāk norādīja, ka “daļa augstskolu maksas studijām noteikušas zemāku cenu nekā valsts piešķirtais budžeta finansējums”. Kādi pasākumi tika veikti Izglītības un zinātnes ministrijā kopš tā laika, lai šos trūkumus novērstu?

A
atbild:
07. septembrī, 2020

Saskaņā ar Valsts kontroles ziņojuma “Vai augstākās izglītības finansēšanas sistēma ir efektīva?” ieteikumu ieviešanas laika grafiku jautājumi par efektīvu valsts budžeta finansējuma administrēšanu, valsts budžeta finansēto studiju vietu plānošanas procesu, finansējuma aprēķina procesu un uzraudzības procesu ir ieviešami 2021. gadā. Informācija par ieteikumu ieviešanas procesā veicamajiem grozījumiem likumos vai citos normatīvajos aktos tiks ievietota ministrijas tīmekļvietnē, sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”.