Lasīšanai: 1 minūte

Baltijas jūras kāpu aizsargjosla un apbūves tiesības

J
jautā:
08. augustā, 2020
Livija Caune-Kazocina

Labdien! Nopirku neapbūvētu zemes gabalu, kas atrodas Baltijas jūras kāpu aizsargjoslā un kas ir atdalīts no īpašuma ar iepriekšējās apbūves pazīmēm. Vai uz mani attiecas apbūves tiesības? Paldies!

A
atbild:
17. augustā, 2020

Tiesības un apbūves ierobežojumus Baltijas jūras kāpu aizsargjoslā nosaka Aizsargjoslu likums un vietējās pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves saistošie noteikumi. Lai gūtu pilnīgu priekšstatu un informāciju par tiesībām būvēt, zemes gabala īpašniekam būtu arī jāiepazīstas ar konkrētās pašvaldības teritorijas plānojumu un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem. Tiesības būvēt Baltijas jūras kāpu aizsargjoslā ir atkarīgas no daudziem faktoriem, piemēram, vai zemes gabals atrodas apdzīvotas vietas teritorijā vai ārpus tās, kāda ir zemes gabala platība, ko ir plānots būvēt, utt. Vairāki būtiski ierobežojumi un nosacījumi būvniecībai noteikti Aizsargjoslu likuma 36. pantā.