Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums par nestrādājošu vecāku

J
jautā:
08. augustā, 2020
Kristīne

Labdien! Manai mātei ir 2. grupas invaliditāte. Vēlējos viņu pievienot kā apgādājamo personu, lai saņemtu nodokļu atvieglojumus. Bet EDS rāda, ka VID nav informācijas par to, ka šāda persona ir ar invaliditāti. Kā šādā situācijā rīkoties? Vai mammai kaut kur ir jāreģistrējas?

A
atbild:
14. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz nodokļa atvieglojumu par nestrādājošiem vecākiem, kuri saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir atzīti par personām ar invaliditāti, ir tad, ja vecāki nesaņem pensiju.

Ja jūsu māte nesaņem invaliditātes pensiju, tad varēsiet viņu ņemt apgādībā nodokļa atvieglojuma piemērošanai, ja māte saņem pensiju, tad – ne.

Savukārt par ierakstu algas nodokļa grāmatiņā ir jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Jāuzzina, kādi dokumenti par apgādājamo (māti) jāpievieno. Varat zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī izmantot elektroniskās saziņas iespējas.