Lasīšanai: 1 minūte

Vai zāles var kompensēt līdz noteiktam vecumam

J
jautā:
07. augustā, 2020
Zita

Labdien! Man ginekologs pēc cistas operācijas, kuras laikā tika konstatēta endometrioze 4. stadijā, nozīmēja medikamentu “Visannette” un teica, ka tam piemērojama 50% atlaide, savukārt ģimenes ārsts atbildēja, ka atlaide nepienākas, jo neatbilstu noteiktajam vecuma ierobežojumam: man ir 46 gadi.

A
atbild:
27. augustā, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Kompensējamo zāļu vispārīgo nosaukumu/medicīnisko ierīču saraksti ir pieejami Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Kompensējamo zāļu saraksti”. Šeit atrodama arī informācija par diagnozēm, atbilstoši kurām pacients var saņemt valsts kompensējamās zāles vai medicīniskās ierīces.

Medikamenta “Visannette” vispārīgais nosaukums ir “Dienogestum”. Atbilstoši diagnožu un kompensējamo zāļu vispārīgo nosaukumu sarakstam (aktuālā informācija no 2020. gada 14. augusta) šīs zāles – “Dienogestum” – kompensē tikai 18–40 gadus vecām pacientēm ar operatīvi noteiktu III–IV stadijas endometriozi.

Ārstēšanas kurss ilgst līdz 12 mēnešiem.