Lasīšanai: 1 minūte

Kad sāk izmaksāt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
06. augustā, 2020
Zane

Labdien! Pēc cik ilga laika var saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja darba tiesiskās attiecības izbeidz pats darbinieks? Vai pabalsta apmērs ir tādā pašā apmērā kā tad, ja darbinieku atlaiž darba devējs?

A
atbild:
07. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja cilvēks kļūst par bezdarbnieku pēc darba attiecību izbeigšanas uz paša uzteikuma pamata, tad bezdarbnieka pabalstu viņam piešķir no pieprasījuma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Tas noteikts likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. pantā.

Bezdarbnieka pabalsta apmēru neietekmē tas, vai darba attiecības ir pārtrauktas pēc paša darbinieka uzteikuma vai arī darba devējs viņu ir atlaidis.