Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Likums nosaka, kad nav jāmaksā nodoklis no saņemtās naudas

J
jautā:
03. augustā, 2020
Elena

Labdien! Internetā ir atrodama dažāda informācija par to, kas tiek uzskatīts par kopdzīvi. Ja divi cilvēki dzīvo kopā, sievietei ir bērns, bet kopīgu bērnu pagaidām nav, abi laulību plāno tuvākajā nākotnē, bet pašlaik ir izdevīgs brīdis, kad ir iespēja nomainīt automašīnu (pārdot sievietes mašīnu un iegādāties dārgāku ar piemaksu, ko uz sievietes kontu vēlas pārskaitīt vīrietis, ar kuru viņa dzīvo kopā). Vai šajā gadījumā sievietei būs jāmaksā IIN no summas, ko pārskaitīs vīrietis?

A
atbild:
07. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteic, ka, saņemot dāvanu no cilvēka, kurš nav laulātais vai kurš nav radinieks līdz 3. pakāpei Civillikuma izpratnē, ar nodokli neapliek saņemto summu līdz 1425 eiro no vienas fiziskās personas kalendāra gada laikā.

Latvijas tiesību sistēmā nereģistrēto partnerattiecību institūts nav ieviests.