Uzturlīdzekļu parādnieka kontā saglabājamā summa

J
jautā:
03. augustā, 2020
Simona

Vai alimentu parādniekam noteiktais iztikas minimums ir 215 eiro, ko var katru mēnesi izņemt no konta? Vai iztikas minimumu var palielināt, ņemot vērā to, ka nu jau ir apgādājamais?

A
atbild:
26. augustā, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Civilprocesa likuma 594. panta pirmās daļas 1. punkts paredz, ka uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai fonda administrācijas labā parādniekam tiek saglabāta darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Puse no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas 2020. gadā ir 215 eiro. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs – 64,03 eiro. Savukārt ar apgādībā esošu bērnu šajā gadījumā jāsaprot bērns, kas ir ierakstīts parādnieka nodokļu grāmatiņā.

Parādniekam ir jāsniedz zvērinātam tiesu izpildītājam informācija, ka viņam ir apgādājamais, jo tiesu izpildītājam tā citādi nav pieejama.