Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti nepieciešami, lai bērnu no Anglijas atvestu uz Latviju

J
jautā:
20. jūlijā, 2020
Inga

Labdien! Mēs ar vīru dzīvojam Lielbritānijā, mums ir kopīgi divi mazgadīgi bērni. Bērni ir dzimuši Lielbritānijā. Es ar bērniem vēlos atgriezties Latvijā. Gan mēs, gan bērni ir Latvijas pilsoņi, visi esam deklarēti Latvijā. Vai man ir vajadzīga bērna tēva atļauja vai pilnvara bērnu izvešanai no Lielbritānijas uz dzimteni?

A
atbild:
26. oktobrī, 2020
Ilona Barkovska
juriste

Tā kā bērni ir Latvijas pilsoņi, tad izceļošanai uz Latviju bērniem pilnvara nav vajadzīga. Tomēr, ja viens vecāks vēlas mainīt bērniem pastāvīgo dzīvesvietu, tad par to ir jāvienojas ar otru vecāku. Sīkāku informāciju var iegūt šeit.