E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20697
Lasīšanai: 2 minūtes

Maternitātes pabalstu var ieskaitīt tikai paša pabalsta saņēmēja kontā

J
jautā:
17. jūlijā, 2020
Edgars

Labdien! Vai drīkstu savu dekrēta naudu sūtīt uz civilvīra kontu, jo pašai konti ir bloķēti? Kas ir nepieciešams? Neesam precējušies.

A
atbild:
22. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Anita Jakseboga norāda: saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 27. viens prim pantu maternitātes pabalstu izmaksā, to pārskaitot uz pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu. Pabalstus, kas piešķirti saskaņā ar Latvijas noslēgtu starpvalstu līgumu sociālās drošības jomā vai Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu, var pārskaitīt uz pabalsta saņēmēja kontu attiecīgajā līgumvalstī vai Eiropas Savienības dalībvalstī, Šveices Konfederācijā vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī, ja to paredz minētie līgumi vai regula.

Tas nozīmē, ka piešķirtās maternitātes pabalsta summas var ieskaitīt tikai paša pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā.

To, kā saņemt naudu, ja bloķēts konts, LV portāla e-konsultācijās ir skaidrojuši juristi.

Lai saņemtu pabalstu, jums rakstveidā jāvēršas pie tiesu izpildītāja, lai atbloķētu kontu. Tiesu izpildītājam ir tiesības lūgt parādnieku iesniegt bankas apliecinātu konta izdruku vai pārskatu, lai pārliecinātos, kādi naudas līdzekļi kontā tiek ieskaitīti. Maternitātes pabalsts ir ienākums, kurš ir pakļauts parādu piedziņai.

Jums ir arī tiesības vērsties bankas filiālē, kurā jums ir reģistrēts konts, un, uzrādot pasi vai personas apliecību, izņemt skaidrā naudā 430 eiro mēneša ietvaros. Tāda summa viena mēneša ietvaros parādniekam saskaņā ar tiesību normām tiek saglabāta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU